VOLEYBOL TARİHÇESİ

İdmanocağı Voleybol

İdmanocağı kulübü, futbol ve basketbol da olduğu gibi voleybol branşında faaliyet gösterip başarılı olmuş bir kulüptür. 1973 de İdmanocağı’nın erkek voleybol takımı vardı.

VOLEYBOL_BAYAN (5)

Bu takımlar şehirler arası müsabakalara katılırlardı.VOLEYBOL_BAYAN (6)

Bu dönemdeki belli başlı voleybolcular, Abdülkadir Esat, Bülent Tuncel, Bahtiyar Saygıdeğer, Cantürk Gümüş Engin Dursun, Arif Kamburoğlu, Kaya Sümer, Ali Kavaz, Tuncay, Cabbar, Ahmet Yener, Erdal Büyüklüoğlu, Cevat, Muhittin, Deniz, Ateş, Sabri Bülent, Ali Fikridir.

VOLEYBOL_BAYAN (7)

VOLEYBOL_BAYAN (8)

voleyboleskiiii

Bayan Voleybol

2006 yılında Şahin Nas ve Osman Turhalile birkaç ortaokul çağındaki sporcunun kulübümüz başkanı Mehmet Öz’ü ziyaret ederek iİmanocağı ismi ile voleybol oynamak istemişler. Bunun üzerine kurulan kadın voleybol takımımız 2015-2016 sezonunda Türkiye’yi Avrupa da temsil  edilmegururuna ulaşılmıştır.

VOLEYBOL_BAYAN (10)

2007 yılında kurulan ilk Voleybol Takımız

2007-2008sezonunda ortaokul öğrencilerinin voleybol oynaması için Nuri Hazaroğlu ve Coşkun Karadeniz nezaretinde kurulan takımımız aynı sezon Sivas’da yapılan 3. Lige terfi müsabakalarına katılmış 2. olarak 3. Lige yükselmiştir.

2008-2009 sezonunda oynadığı 3. Ligde play offlara kalarak ligi 4. bitirmiştir.  Federasyonun daveti ile 2. Lige yükselmiştir.

VOLEYBOL_BAYAN (11)

2008-2009 Voleybol Takımız

2009-2010 sezonunda Nuri Hazaroğlu ve Coşkun Karadeniz yönetimindeki voleybol takımı tarihinde ilk kez 2. Ligde oynadı ve küme düştü.

VOLEYBOL_BAYAN (12)

2009-2010 Voleybol Takımız

Trabzon takımı olarak küme düşmeyi hazmedemedik Nuri Hazaroğlu ve Coşkun Karadeniz yönetiminde 2. Lig hedefi ile yeni bir takım kuruldu. Kurulan bu takım Ankarada yapılan Playoff maçları sonunda tekrar 2. Lige yükseldi.

VOLEYBOL_BAYAN (14)

2010-2011 Voleybol Takımız

2.Lige hedefine ulaştıktan sonra koyulacak tek hedef kalmışı O da 1. Lige yükselme hedefidir. Bu sezona Hekimoğlu sponsorluğunda girildi. Nuri Hazaroğlu ve Coşkun Karadeniz nezaretinde bu hedef için kurulan takımımız grubunu 5. tamamlayarak Play Off’lara katılamadı. Bu sezon Rus sporcu Svetlana ve Kübalı Noris transfer edilmiştir.

VOLEYBOL_BAYAN (15)

2011-2012 Voleybol Takımız

2012-2013 sezonunda da ise İmperial Hastanesi sponsorluğunda yine Nuri Hazaroğlu yönetiminde 1. Lig hedefi ile yeni bir kadro kuruldu. Kurulan takımda Olga Geyko yabancı oyuncu olarak transfer edildi. Bu kadro kalite olarak iyi olmakla birlikte sayısal yetersizdi. Bu takımımız Kocaeli de yapılan playofflar da elendi.

VOLEYBOL_BAYAN (16)

2012-2013 Voleybol Takımız

2013-2014 sezonuna teknik kadroda değişiklik yapılarak antrenörlüğe Murat Yedidağ ve Coşkun Karadeniz getirildi. İmperial Hastanesi sponsorluğunda kurulan takımın tek hedefi 1. Lige çıkmaktı. Fulden, Deniz, Gizem, Antonina (Toni), İkbal, Bahar, Didem, Gülcan,Audra, Gülben, Ceren, İzolda, ve Ecem den kurulu takımımız grubunu 1. tamamladı.

VOLEYBOL_BAYAN (17)

2013-2014 Voleybol Takımız

Play off maçlarının ilk aşaması Adana da zorlanmadan geçildi. 2. aşama  Mersin de yapıldı. Grubumuzda 2 maçta da kolay yendiğimiz Ataşehir Belediye Spor a 3-2 mağlup olduk. Başkan Mehmet ÖZ otobüse binerek sporculara “ Kaldırın kafanızı aldığınız 1 puan bizi şampiyon yapacak” diye hitap etti. Başkan şampiyonluğa öylesine inanmıştı ki kimsenin haberi olmadan Şampiyon Tshirtleri hazırlatmıştı. Aynı gece ertesi gün yapılacak olan Seramiksan maçının toplantısına katıldı. Sporculara şöyle hitap etti; Arkadaşlar ben size sizden daha çok inanıyorum. İşte ispatı diyerek Tshirtleri masanın üzerine attı. Bana 12 tane inanan yürekli sporcu lazım, sizde kendinize inanıyorsanız  bunlardan birer tane alın” dedi.  Sporcular  son derece ilk tshirti Toni aldı ve 10 saniye içinde masanın üzerinde tshirt kalmamıştı. Ertesi gün o hırs ile Seramiksan’ı 3-2 mağlup ettik. Toni o kadar motive olmuştu ki sahanın neresinden olursa olsun rakibini öldürecekmiş gibi topa vurdu vurdu vurdu durdu. Sonunda kendini de sakat etti ve final maçında yer alamadı. Ertesi gün rakip Bursa Nilüfer Belediye idi bu maçta takım Mersin deki en iyi maçını oynayarak maçı da 3-1 kazandılar. öylece1. Lige yükselmiş olduk.

VOLEYBOL_BAYAN (18)

2014-2015 sezonunda da hedef Kupa Avrupa olarak belirlendi. Murat Yedidağ ve Coşkun Karadeniz yönetiminde, Necla, Cansu, Deniz, Damla, Didem, Pietersen, Sonya Newcombe, YimeiWang, Duygu, Ergül, Gülben, Fulden ve Tuğçe den oluşan kadro oluşturuldu. Bu takım klasman grubunu 8 tamamlayarak Antalyada yapılan playoff müsabakaları sonucunda ligi 6 tamamladı ve Türkiyeyi Balkan kupasında temsil hakkı elde etti.

VOLEYBOL_BAYAN (19)

2014-2015 Voleybol Takımız

2015-16 sezonuna teknik kadro değişikliği yapılarak girildi. Teknik ekip  Gökhan Rahman Çokşen, Coşkun Karadeniz, Yiğit Alkılınç ve Yavuz Kaya olarak kuruldu.   ilk hedef olarak Balkan Kupası konuldu.Bu amaçla Necla, Duygu, Sinem, Beyza, Deniz, Irmak, Ceren, Dilara, Gizem, Jelena, Sonja, Kamenova, Marta Rabka, Duygu, Deniz ve Emel den oluşan kadro kuruldu.

VOLEYBOL_BAYAN (1)

2015-2016 Voleybol Takımız

Sırbistan da yapılan maçlar sonunda Balkan Şampiyonluğu kazanıldı ve tarihi bir başarı sağlandı.

VOLEYBOL_BAYAN (2)

Balkan şampiyonluğu takımımıza Eurochallenge Kupasına katılma hakkı kazandırdı. Bu defa hedef  Eurochallenge Kupası Şampiyonluğu olarak belirlendi.

Bayanlar CEV Challange Cup'ta mücadele eden İmperial Hastanesi İdmanocağı (fotoğrafta) ile konuk Rus takımı Zarechie Odıntsovo, Trabzon'daki 19 Mayıs Spor Salonu'nda karşılaştı. ( Tuncay Bekar - Anadolu Ajansı )

2015-2016 Voleybol Takımız

Takımımız, Eurochallenge Cup ta sırası ile  Yunanistan temsilcisi AON Pannaxiakos NAXOS, Romanya temsilcisi Targovista, İsviçre temsilcisi VFM Franches-Montagnes,İsvçre temsilcisi Sm`AeschPfeffingen, Rusya temsilcisi Zarechie ODINTSOVOyı eleyerek finale yükseldi, Finalde ise Romanya temsilcisi C.S.M. BUCURESTI ile karşılaştık iki maçta  da 3-1 lik sonuçlarla mağlup olarak Eurochallenge kupası 2. si olundu.

VOLEYBOL_BAYAN (4)

2015-2016EuroChallenge Cup 2. liği

CEV (2)

CEV (1)

BU1A2158aaa

 CEV (3)

CEV (4)

CEV (5)

CEV (6)

2015-2016 sezonunda Avrupada başarılar kazanan takımımız aynı başarıyı Türkiye liginde gösteremedi ve Bursa da oynadığı Play out maçları oynayarak 1. ligde kaldı.