HABERLER

Kulübümüz ile ilgili en güncel haberler.

96 Yaşındayız…

kurulussssKulübümüzün kuruluşunun 96. yıldönümünü çeşitli etkinliklerle kutladı.

“Geçmişten Geleceğe İdmanocaklılar” projesi çerçevesinde 96. Kuruluş Yıldönümü rahmetli Celal Öztürkmen’e (Akrep Celal) ithaf edildi. Atatürk Alanı’ndaki çelenk sunma töreninin ardından Celal Öztürkmen’in kabri başında Kur’an-ı Kerim okundu.

Çelenk sunma töreninde konuşan kulüp başkanı Mehmet Öz, kuruluş yıldönümü nedeniyle bir açıklama yaptı. Mehmet Öz’ün açıklaması şu şekilde;

“1921 yılında kurulan kulübümüz ezeli rakibimiz İdmangücü ve diğer kulüplerle birlikte Trabzon’umuzun ve bölgemizin sosyal, kültürel ve sportif hayatına katkılarda bulunmuş, ve büyük başarılara imza atmıştır. İdmanocağı’nı sadece bir spor kulübü olarak görmemek gerekir. İdmanocağı bir yaşam kültürüdür. Bu güne kadar yetiştirdiği çok sayıda sporcu, bürokrat, işadamı, siyasetçi ve sanatçılarla topluma hizmet vermiş bir cemiyettir. 1967 yılında kurulan Trabzonspor’umuzun temel taşlarından olmuş ve katkılar sunmuştur. Bu vesile ile kulübümüz önce Türkiye’de ardından da Avrupa’da başarılar kazanmış ve Türkiye’ye mal olmuş bir kulüp haline gelmiştir. Bu gün vesilesi ile kulübümüze hizmet etmiş sporcu, yönetici ve taraftarlarımıza saygı ve minnetlerimizi sunuyoruz. Ne mutlu bize ki Trabzonluyuz, Trabzonsporluyuz ve İdmanocaklıyız…Geçmişten Geleceğe İdmanocaklılar” projesi çerçevesinde bu yılki kuruluş yıldönümümüzü Namı değer Akrep Celal’e ithaf ettik. Bundan sonraki yıllarda da bu uygulamamız devam edecek. Bu projeyi hayata geçirirken 96 yıllık bir tarihi olan kulübümüzün sayısız başarılar kazandırmış değerlerimizi onurlandırmayı amaçladık. Tüm çabamız onların bıraktığı bu şanlı geçmişe layık olmak. Bizde elimizden geldiği kadar devraldığımız bu bayrağı daha da iyi yerlere taşımak için çalışıyoruz. Kuruluş yıldönümümüz tüm camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.”

kuruluuuus

kurulus